Вести Македонија Ударни вести

Санкционирани 226 возачи за брзо возење и 86 за непропуштање на пешаци

  Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на државата, за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 226 возачи. Од нив седум возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното, а три возила […]