Алтернатива Музика и Филм Настани

Концертна промоција – Нов сингл на Горан Папаз и Влатко Стефановски

  Горан Папаз пред скопската публика ќе одржи солистички концерт, каде ќе бидат отсвирени неговите авторски нумери и неколку преработки на наши познати мелодии.   На концертот ќе биде испромовирана и новата песна, “Овој Момент“, која е во соработка со маестралниот Влатко Стефановски.   На концертот како специјален гостин ќе се појави и Маја Гроздановска […]