Вести Македонија Ударни вести

Сè уште активен пожарот кај струшката населба Елен Камен

  Сè уште е активен пожарот кој вчера избувна во шумата над струшката населба Елен Камен. Екипа на Територијалната противпожарна единица – Струга е на терен, но местото било непристапно за возило. – Засега нема опасност за викендичките и куќите во населбата Елен Камен, информираат од ТППЕ – Струга. Пожарот кој вчера напладне избувнал во […]