Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ дизелот поевтинува за 2 денари

  Од ноќеска дизелот ќе се продава за 2 денари по литар пониска цена отколку досега. Екстра-лесното масло за домаќинство поевтинува за 2,5 денара по литар, е најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесена денеска. Од полноќ, горивата ќе се продаваат по следниве, највисоки зацртани цени. – […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ дизелот поевтинува 2 денари за литар

  Цената на дизелот од полноќ се намалува за два денари, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според оваа одлука, новата цена на дизелот ќе биде 95 денари за литар. Еуросупер БС-95 и понатаму ќе се продава по цена од 84,5 денари за литар, Еуросупер БС-98 по […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ бензините поевтини за 2 денари, дизелот за 1,5 денар

  Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија (РКЕВУ) донесе одлука за намалување на малопродажните цени на нафтените деривати од полноќ, во просек за 1,92% во однос на одлуката од петокот. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се намалуваат за 2 денара по литар, додека малопродажната цена на […]

Вести Македонија Ударни вести

Дизел горивото од полноќ поевтинува за 2 денари по литар

  Oд полноќ се намалува цената на диз елотза 2 денари, додека цената на бензините останува непроменета, донесе Одлука Регулаторната комисија за енергетика.    Еуросупер БС – 95 – 87,50 (денари/литар)  Еуросупер БС – 98 –  90,00 (денари/литар) Дизел гориво Еуродизел БС (Д-Е V) 99,50 (денари/литар) Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 97,50 (денари/литар) […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ дизелот поскап за 2 денари

  Од ноќеска на полноќ дизелот ќе поскапи за 2 денари, а мазутот за 1,292 денари, додека цените на бензините и екстра лесното масло за домаќинство остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). ЕУРОСУПЕР БС – 95 че чини 89 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе биде 91,50 денари, […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ дизелот поскапува за 3 денари

  Дизелот и екстра лесното масло за домаќинство од ноќеска на полноќ ќе поскапат за три денари, а цените на бензините остануваат исти, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Според РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС – 95 ќе биде 89 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС – 98 ќе изнесува 91,50 денари, додека […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ горивата поскапуваат

  Од полноќ, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се зголемуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени на нафтените деривати и горива за транспорт од 18.08.2022 година и со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 89,00 ден/лит, додека малопродажната цена […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ Еуросупер БС-98 поевтинува за 2 денари за литар

  Од полноќ, малопродажната цена на бензинот Еуросупер БС-98 се намалува за два денара за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги. Цените на Еуросупер БС-95, Еуродизел (Д-Е V), Екстра лесното масло за домаќинство  и на Мазутот М-1 НС, не се менуваат. Од полноќ, литар Еуросупер БС-98 ќе се продава по цена од […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ поевтинуваат бензините и дизелот

  Од полноќ цените на горивата се намалуваат во просек за 1.99%, соопштија од Регулаторната Комисија за Енергетика. Цените на ЕУРОСУПЕР-95 и ЕУРОСУПЕР-98 се намалуваат по 2 денари, па еден литар 95-октански бензин ќе чини 93.50 денари, додека ден литар 98-октански бензин ќе чини 96.00 денари. Цената на ЕУРОДИЗЕЛ горивото се намалува за 2.5 денари […]

Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ поевтинуваат бензините за 1,5 денар за литар

  Од ноќеска на полноќ, малопродажните цени на нафтените деривати во просек ќе се намалат за 0,82 отсто во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно претходната одлука од 15 јули, информира Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.  Малопродажните цени на бензините Еуросупер БС-95 и Еуросупер БС-98 од ноќеска се намалуваат за […]