Вести Македонија Топ теми Ударни вести

МНР достави целосна документација за реконструкцијата на салата „Борис Трајковски“ до ДКСК и ОЈОГОКК

  Денес Министерството за надворешни работи до Државната комисија за спречување на корупцијата и Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција- Скопје, ја достави документацијата од целосната постапка за јавната набавка на работи за внатрешна адаптација и надворешно уредување на салата „Борис Трајковски“, за потребите на конференцијата на ОБСЕ. Во оваа прилика, […]

Вести Македонија

Автобус и комбе вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација

  На 25 август, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце била извршена контрола на еден автобус и едно комбе кои вршеле меѓународен превоз на патници.   При контрола на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од И.Б.(57 од с.Визбегово, скопско и комбе со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ј.(23) […]

Вести Македонија Ударни вести

Два автобуси и 5 патнички возила вршеле меѓународен превоз на патници без соодветна документација

  На 10, 11 и 12 јуни, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце била извршена контрола на осум патнички возила и на два автобуса кои вршеле меѓународен превоз на патници. При контрола на автобус со гостиварски регистарски ознаки, управуван од А.С.(45) од Струга и Р.Ш.(68) од с.Долна Бањица, гостиварско […]