Вести Изјави Македонија Ударни вести

Герасимовски: Мојата борба е што подобро да го урбанизираме просторот кај „Треска“

  Градоначалникот на Општина Центар, Горан Герасимовски, во денешното гостување во емисијата Клик Плус на ТВ 21, одговарајќи на прашања од водителот во врска со причините за пожарот кај поранешната фабрика „Треска“, одговори дека се работи за човечки фактор и дека општината имала информации месеци наназад за тој дел за кражби кабли, старо железо и […]