Вести Изјави Македонија Став Ударни вести

Беџети: Се што прави Артан Груби е личен протагонизам, барам да си поднесе оставка

  Граѓанинот на Сарај не е застапен на ниту едно ниво, структурата на Сарај не е застапена ниту во министерствa ниту во владата. Се што прави Артан Груби е личен протагонизам и барам од него да си поднесе оставка пред граѓаните и пред раководството на ДУИ. Ова го порача организациониот секретар на ДУИ и градоначалник […]

Вести Македонија Ударни вести

Нуредини на работна средба со градоначалникот на општина Сарај, Беџети

  Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, денес во просториите на Министерството се сретна со градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети. На работниот состанок се разговараше за поддршката на Министерството за животна средина и просторно планирање на општината Сарај, во реализацијата на повеќе проекти од областа на животната средина. Имено, беше дискутирано […]