Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Џафери-Рот: Уставните измени нема да бидат на штета на ниту еден Македонец

  Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денес оствари средба со претседателот на Комисијата за надворешни работи на Бундестагот на Сојузна Република Германија, г. Михаел Рот. На средбата присуствуваше амбасадорката на Сојузна Република Германија, Н.Е. Анке Холштајн и генералната секретарка на Собранието, г-ѓа Цветанка Иванова.     Од страна на претседателот Џафери […]