Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Премиерот Ковачевски пречекан од германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин

  Претседателот на Владата Димитар Ковачевски, заедно со шефовите на Владите од земјите од Западен Балкан, како и високи претставници на Влади од земјите на ЕУ и Обединетото Кралство, денеска присуствуваа на официјалното започнување на Самитот за Берлински процес. Пред почетокот на Самитот кој се одржува во Берлин, Сојузна Република Германија, премиерот Ковачевски беше пречекан […]