Вести Изјави Македонија Ударни вести

Герасимовски: ЈП за производство и продажба на струја ќе донесе заштеда во буџетот за нови и развојни проекти

  Општина Центар ќе биде првата општина која формира сопствено Јавно претпријатие за производство и продажба на електрична енергија. Градоначалникот Горан Герасимовски во вчерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат Телевизија зборуваше за мотивот, постапките и веќе започнатите процедури за реализацијата на овој иновативен проект. Идејата за неговото формирање е енормното зголемување на струјата и […]