Вести Македонија Ударни вести

Нуредини: Попова Шапка ќе стане реномиран ски-центар каков што заслужува да биде

  На денешната владина седница, предлог проектот за стратешка инвестиција во Ски центарот Попова Шапка доби зелено светло. Станува збор за голем инвестициски проект што е резултат на нашите напори да ги заштитиме природните вредности, на начин со кој покрај максимална заштита ќе обезбедиме услови за социо-економски развој и можност нашите природни убавини да бидат […]