Вести Изјави Македонија Ударни вести

Пендаровски: Честит 21 декември – Денот на наставата на турски јазик

  Претседателот Стево Пендаровски, по повод одбележувањето на 21 декември – Денот на наставата на турски јазик, упати честитка до припадниците на турската заедница во Република Северна Македонија. “Најсрдечно ви го честитам 21 декември – Денот на наставата на турски јазик и ви посакувам многу здравје, радост и бериќет. Овој ден е врзан со почетоците […]