Вести Изјави Македонија Ударни вести

Петровска: Целта на сајбер нападите е да се внесе паника и страв кај населението

  Во контекст на сајбер заканите и дојавите за бомби во институциите, во вечерашното гостување на министерката Славјанка Петровска во емисијата Клик Плус на ТВ21 истакна дека целта на овие хибридни закани, чиј составен дел се и сајбер нападите е да се предизвика пореметување на мирот и стабилноста на Балканот и да се внесе несигурност, […]