Вести Изјави Македонија Ударни вести

Стоилковски: СДС прибегнуваат кон закани кон животот на децата на Мицкоски

  Закани по животот на децата на Мицкоски во ситуација кога тој посочува на притисоци, МВР на Оливер Спасовски молчи, невладините оние до владата никаде ги нема, изјави пратеникот Стоилковски. СДС се исплашени и нервозни, губат поддршка кај јавноста, притиснати од скандали применуваат кон закани и заплашувања, изјави портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски, одговарајќи на […]