Вести Изјави Македонија Ударни вести

“Огнените” демантираат дека ќе се приклучат кон Движењето Беса

  Незадоволните во ДУИ, кои во јавноста се познати како „Огнена група“, а кои од минатата сабота функционираат како фракција во ДУИ, ги демантираат шпекулациите дека ќе преминат во партијата Беса.  Веста дека ќе се приклучат кон Беса, која ја објавија дел од македонските медиуми, ја нарекуваат невистина, притоа додавајќи дека борбата за демократизација, транспарентност, […]