Алтернатива Настани

Гран при за претставата “Кoј сум јас” од Монголија на фестивалот за монодрама во Битола

  Со изведбата на претставата „Нема струја за електричниот стол” на театарот „Јордан Х. К. Џинот” од Велес, во режија на Дејан Пројковски и врачувањето на наградите на најуспешните во Битола е спуштена завесата на годинашниот 24 фестивал на монодрамата. Најпрестижното признание на годинашниот фестивал наградата „Гран При“ му беше доделено на актерот Јанјиндулам Рагкасурен […]