Вести Македонија Ударни вести

Османи-Дачиќ: Да се интензивира дијалогот и соработката во регионот

  ОБСЕ останува посветена на поддршката на реформските процеси во Србија и во регионот, порача Претседавачот со ОБСЕ и министер за надворешни работи, Бујар Османи по средбата со првиот вицепремиер одговорен за надворешна политика и безбедност и министер за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ во Белград. „Помирувањето, градењето доверба и борбата против корупцијата. Овие […]