Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Бектеши на состанок со претставници од ланците на супермаркети

  „По конструктивна дебата со најголемите супермаркети во земјава заеднички се согласивме дека има простор за намалување на цените на основните прехранбени производи и како добра воља и како општествено одговорни компании тоа го прифатија“ кажа министерот за економија Крешник Бектеши по денешниот работен состанок со претставници на најголемите супермаркети во државата. Како што појасни […]