Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Вербалната пресметка на Кардиохирургија истекува во спротивен правец

  Денеска, 18 септември, околу 10.00 часот во СВР Скопје добиена е пријава од Клиниката за кардиохирургија, дека С.Ј. (вработен во клиниката) вербално нападнал медицинска сестра, а потоа физички го нападнал М.Ш. (директор на клиниката), по што ја напуштил клиниката и самиот се пријавил во ПС Центар. Известен е јавен обвинител и се преземаат мерки […]