Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Како Левица го пречека Петков: “Добредојдовте „администратори“ на Цар Борис”

  Пратеникот и лидер на партијата Левица Димитар Апасиев на својот профил на Фејсбук напиша:     “ДОБРЕДОЈДОВТЕ АДМИНИСТРАТОРИ НА ЦАР БОРИС” Соодветен герила-пречек на новиот бугарски премиер, од страна на специјалните единици на Црвената младина на Левица. #МамуВиИбамВрховистичко      напиша Димитар Апасиев од Левица на својот фб профил.       Полицијата, во моментов, […]

Вести Македонија Ударни вести

ДИК со герила акција во Охрид и Струга: “Ти си на ред! Гласај безбедно!”

  Државната изборна комисија со голема одговорност ја води кампањата „Ти си на ред“ за претстојните Предвремени парламентарни избори 2020. Со герила акција, за првпат досега, екипата на ДИК ги посетија Охрид и Струга. На плоштадите од двата града беа поставени две големи поставки од големо стаклено ѕвоно и гел за дезинфекција со цел да […]