Вести Македонија Ударни вести

Стојанов: Со вакви бројки на новозаразени можно е повторно да се воведе карантин

  Рестриктивните мерки кои ги воведовме на почетокот на епидемијата во март, можно е пак да бидат воведени, вели за „Мета.мк“ директорот на Центарот за јавно здравје, епидемиологот д-р Александар Стојанов. Ваквото сценарио би било резултат на високиот број на новозаразени лица на кое сведочиме изминатиов период. – Можни се пак карантини и полициски часови. […]