Вести Изјави Македонија Ударни вести

Вучиќ: Туркајте ја својата земја напред, добро е да бидете на европскиот пат

  Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, вечерва на Сител ги повика македонските граѓани, разумно да ги постават работите, бидејќи само така ќе сфатат што добиваат, а што може да изгубат со почеоткот на преговорите со Унијата. Вучиќ посочи дека европскиот пат е тежок, но напредокот на земјата ќе биде од суштинска важност за сите. […]

Вести Македонија Ударни вести

Заев: Им симнувам капа на лекарите, на медицинскиот и техничкиот персонал

  „Се однесуваме исто како што се однесуваат земјите-членки на Европската Унија и нашиот регион, не одиме ние во екстреми долни или горни мерки во носењето на нашите одлуки, претпоставка е, ако се донесе карантин или полициски час тоа може само за тој период додека трае, малку да ги намали бројките ама штом се укине, […]