Вести Македонија Ударни вести

Заев на „Thessaloniki Summit 2020“: Да ги негуваме европските вредности за просперитетен Западен Балкан

  Премиерот Зоран Заев, заедно со премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис, албанскиот премиер Еди Рама како и со комесарот за соседство и проширување на Европската комисија, Оливер Вархеји на петтиот виртуелен „Thessaloniki Summit 2020″, упатија пораки за добрососедство, афирмација и негување на европските вредности. Премиерот Заев на панел сесијата посветена на „ЕУ перспективата на Западен […]