Вести Свет Ударни вести

Трамп најави укинување на Лотаријата за визи во САД

Американскиот претседател Доналд Трамп објави на Твитер дека е време да се укине американската лотарија за добивање Зелена карта. „Време е да завршиме со лотаријата за визите. Конгресот мора да обезбеди имиграциски систем и да ги заштити Американците“, напиша Трамп на Твитер. Познатата „Лотарија за визи“ се одржува со години во САД и беше шанса […]