Вести Свет Ударни вести

Руско МНР: Нашиот став не е „Со нас или против нас“

Русија не гледа никакви пречки во развојот на односите со земјите кои сакаат да станат членки на Европската Унија и и кон нив не пристапува по принципот „со нас или против нас“, изјави вчера на прес-конференција портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова прашана за коментар на Стратегијата на Европската комисија за проширувањето на ЕУ […]