Вести Македонија Ударни вести

Проштална средба на претседателот Џафери со грчкиот амбасадор Јанакакис

  На денешната проштална средба со амбасадорот на Република Грција во Република Северна Македонија, Н.Е. Димитрис Јанакакис, претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери искажа задоволство од досегашната соработка со амбасадорот и изрази уверување дека и во понатамошниот период, соработката со новиот амбасадор на Република Грција ќе продолжи на највисоко ниво, како и […]