Вести Свет

Во бомбашки напади во Пакистан, 18 загинати и 92 повредени лица

Најмалку 18 лица загинаа, а 92 се повредени во два одвоени напади во Пакистан, кои се случија во период од неколку часа. Дванаесет лица денеска загинаа, а 52 се повредени откако две бомби експлодираа пред зграда на окружниот суд на северозападот на Пакистан, рече претставник на спасувачките служби. – Досега пронајдовме 12 тела на адвокати, […]