Вести Македонија Топ теми Ударни вести

Голема полициска акција во Диво Насеље

  Министерството за внатрешни работи потврди дека голема полициска акција претпладнево се одвива во населбата Диво Насеље во Куманово. Од МВР за МИА ја потврдуваат акцијата и повеќе детали најавуваат за во текот на денот. Претходно Алсат ТВ јави дека е опколена куќа во кумановската населба Диво Насеље и дека се работи за потрага по […]

Вести Македонија

Денеска продолжува судењето за „Диво Насеље“, се сослушуваат заштитени сведоци

Денеска во големата сала на Врховниот суд продолжува главната расправа од судскиот процес за настаните во Диво Насеље, Кумановско, од 9 и од 10 мај минатата година. Денешното рочиште, како и неколуте претходни, е затворено за јавноста, односно на новинарите не им е дозволено присуство, бидејќи се сослушуваат заштитени сведоци, предложени од Обвинителството. Следното рочиште, […]