Вести Македонија Ударни вести

СДСМ и ВМРО ДПМНЕ го осудија нападот врз Елвис Бајрам

Градоначалникот на скопската општина Шуто Оризари, кој е и кандидат за истата функција на претстојните локални избори, Елвис Бајрам и лицето Аднан Мемет, кое било со него, вчера попладне биле физички нападнати, додека Елвис одржувал средби со граѓаните како дел од изборната кампања. „Јас сум повреден со шипка, а градоначалникот со шипка и секира и […]