Вести Македонија Ударни вести

Од денеска патниците треба да бидат 3 часа пред летот на скопскиот аеродром

  „ТАВ Македонија“ на 6 октомври, на својата официјална страна објави информација до сите патници, дека авиокомпанијата ќе врши надградба на системот за багаж.     “Почнувајќи од 9-ти октомври (понеделник), до крајот на ноември 2023 година, односно во период од два месеци, на Меѓународниот Аеродром Скопје ќе се врши надградба на системот за ракување […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од 7 до 12 степени, а дневната од 13 до 17 степени, информира Управата за хидрометеоролошки работи. Во Скопје времето денеска ќе биде променливо облачно со повремен […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

  МАКЕДОНИЈА – Во утринските часови ќе биде претежно облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен североисточен ветер, особено во источните делови каде повремено ќе засилува. Утринската температура ќе се движи од -1 до 6 степени, а дневната од 7 до 17 степени. Во Скопје и околината времето […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура ќе се движи од -6 до 3, а дневната од 3 до 13 степени. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската […]

7 дена Вести

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

МАКЕДОНИЈА – Времето ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се движи од -6 до -14 степени, а дневната температура од -1 до 1 степен. Во Скопје ќе биде сончево и студено, со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб […]

7 дена Вести Македонија

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА – МАКЕДОНИЈА

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно со сончеви периоди, кон крајот на денот облачноста ќе се зголеми, а во вечерните и ноќните часови со услови за слаб дожд во крајните западни делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната 19 до […]