Вести Свет

Во Ница им се изгубила трагата на 28 ученици од училиште од Берлин

Сподели:

5788113a-8bec-4fcf-88b8-2e5b0a0a0a64-profimedia-0294104201-718x446

По нападот во Ница се уште е непозната судбината на многу луѓе, а меѓу нив и на 28 ученици од училиште од Берлин.

Германските медиуми јавија дека двајца ученици и еден учител од училиштето „Паула Фирст“ од Берлин загинале во нападот, а неколку деца биле во критична состојба.

Информацијата ја потврдил наставник од ова училиште. Децата биле на еднонеделна екскурзија во Ница.

meta.mk

Сподели: