Вести Изјави Македонија Статуси Ударни вести

Заев: Им Благодарам на Германија и Франција

Им благодарам на нашите пријатели од Германија и Франција што ги препознаваат и посочуваат подвизите кои ги презедовме како врвен придонес кон балканската и европската стабилност.

Нашата одговорност и посветеност не запира тука бидејќи европската идеја за сојузништво на диверзитетот бара постојана грижа за себе и за другиот – напиша на својот Фејсбук профил премиерот Зоран Заев, по неформалниот Самит на Германија и Франција со западнобалканските држави во Берлин.

Сподели: