Вести Свет

Започна вонредната седница на Големото народно собрание на Турција

Сподели:

Во Анкара започна вонредната седница на Големото народно собрание на Турција, раководена од страна на Претседателот на Собранието, Исмаил Кахраман

thumbs_b_c_a1a137add5bcd5d96e78f2fa67493664

АНКАРА (АА) – Во Анкара започна вонредната седница на Големото народно собрание на Турција, раководена од страна на Претседателот на Собранието, Исмаил Кахраман, јавува Anadolu Agency (AA).

На вонредната седница на Големото народно собрание на Турција присуствуваат претседателот на Партијата за правда и развој (АК Parti) и премиер на Турција, Бинали Јилдирим, претседателот на Републиканската народна партија (CHP), Кемал Киличдароглу, и претседателoт на Партијата за национално движење (МХП) Девлет Бахчели.

Сподели: