Вести Свет

Земјотрес со интензитет од 7,3 степени според Рихтеровата скала утринава го погодил јужниот дел на Атлантскиот Океан

Сподели:

zemjotres-14815

Земјотрес со интензитет од 7,3 степени според Рихтеровата скала утринава го погодил јужниот дел на Атлантскиот Океан.

Германскиот центар за геонаука, со седиште во Портдам, соопшти дека епицентарот на земјотресот бил во регионот на островите Јужна Џорџија, на длабочина од околу 10 километро. Областа е околу 2.400 километри источно од југот на Аргентина.

Сподели: