Оланд: Постојат закани за напади за време на Европско првенство во фудбал

oland

 

Францускиот претседател, Франсоа Оланд, призна дека постои ризик од напади за време на Европското првенство во фудбал, но додаде дека Франција не смее да биде заплашена.

– Заканите ќе траат некое време. Но, ние мора да направиме сè за „Евро 2016“ да биде успешно – изјавил Оланд за радио „Франс прес“, а пренесува АФП.

Европското првенство во фудбал ќе се одржи во Франција од 10 јуни до 10 јули.

 

Оланд: Постојат закани за напади за време на Европско првенство во фудбал