Спорт

Лејкерс пред нов потпис – Играше со Јокиќ во Денвер, сега ќе игра со Леброн!

Поранешниот играч на Денвер Нагетс, Кенет Фарид, може да ги засили Лос Анџелес Лејкерс. Популарниот „Манимал“ во моментов тренира со „езерџиите“. Фарид играше во НБА последен пат во сезоната 2018/19 за Хјустон Рокетс. За време на паузата, играше за Портланд Трејлблејзерс во летната лига, каде имаше просек од 5 поени и 8 скока. Покрај Денвер […]

Спорт

Шумахер беше свесен за опасноста – Откриено е што му кажа на семејството пред кобната несреќа!

Михаел Шумахер, еден од најдобрите Формула 1 возачи на сите времиња, не е виден во јавноста од 2013 година, кога доживеа тешка несреќа додека скијаше на француските Алпи. Кобниот 29 декември 2013 година, Шумахер скијаше во Мерибел, Франција, кога излета од патеката и со глава удри по карпите. Оттогаш, неговата борба за живот продолжува. Дел […]

Спорт

ВИДЕО: Уште во 1.коло во ЛШ веќе го имаме промашувањето на сезоната!

Синоќа фубалерите на Севиља и Салцбург одиграа исклучително возбудлив и интересен натпревар, кој на крајот заврши со поделба на бодовите 1-1. Уште во првото полувреме главниот судија досуди зачудувачки дури четири пенали на двете страни, но сепак мечот го одбележа големото промашување на играчот на Салцбург. Се играше 57-та минута кога играчот на австрискиот тим […]

Спорт

Кој ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите оваа сезона – Супер компјутерот мисли вака!

Супер компјутер пресметал дека Манчестер сити ќе ја освои титулата во Лигата на шампионите оваа сезона. Најпрестижното клупско натпреварување стартуваше вечерва, а титулата ќе ја брани Челзи. Според пресметките на компјутерот тимот на Пеп Гвардиола има најголеми шанси за трофејот, дури 16%. Втор фаворит е Баерн Минхен со 11%, Челзи има 10% шанси да ја […]

Спорт

ФОТО: На атрактивната италијанска водителка хакиран и е компјутерот – Украдени се експлицитни слики!

Дилета Леота е една од најпознатите светски спортски новинарки која го привлекува вниманието каде и да се појави, но нејзината кариера беше ставена под големо прашање во 2017 година, откако провокативни слики протекоа во јавноста. – Добро се сеќавам на тој момент. Еден пријател ми рече дека моите фотографии излегоа на Интернет, а јас одговорив […]

Спорт

Португалецот Роналдо откри зошто се вратил во Јунајтед – Соиграчите останаа без текст!

По 12 години, Кристијано Роналдо одигра натпревар за Манчестер на „Олд Трафорд“ во саботата и беше најзаслужен за триумфот на неговиот тим против Њукасл со 4:1. Португалецот веднаш се наметна како лидер во соблекувалната, а британскиот весник „Сан“ открива дека Кристијано одржал мотивациски говор пред натпреварот, што ги остави без зборови неговите соиграчи. “Говорот на […]

Спорт

ВИДЕО: 10 години од бајката на Македонија на Евробаскетот 2011 во Литванија – Еве како беше тогаш!

Утре 14 септември се навршуваат точно 10 години од историскиот успех на кошаркарска Македонија на Евробаскетот 2011 во Литванија.  По тој повод ФИБА Европа на својата ФБ страна објави видео и не потсети како нас така и цела Европа и светот за неверојатната победа на Македонија против домаќинот Литванија со 67-65 со тројката на Владо […]

Спорт

(ВИДЕО+ФОТО) Заврши меморијалниот кошаркарски турнир за млади ,,Драган Васиолов Цевка,, во Аеродром

Заврши меѓународниот кошаркарски турнир за играчи до 16 години „Драган Василов Цевка“ кој изминатата недела се одржуваше во Спортскиот центар Јане Сандански во населбата Аеродром. Поделени беа пехарите за најдобрите, а победник на турнирот во Скопје, е екипата на Слован од Љубљана, која успеа да го победи Академик од Пловдив со 72:42. Третото место го […]

Спорт

ВИДЕО: Јахтата на Роман Абрамович од 610 милиони долари која нема што нема!

Рускиот милијардер и сопственик на фудбалскиот клуб Челзи Роман Абрамович си се почасти со нова јахта. Реновирањето на луксузниот брод, долг 140 метри, траеше 6 години и беше по вкус на богатиот Русин. Станува збор за јахтата „Соларис“, за која Абрамович плати 500.000 евра. Три години, луксузниот брод беше под специјална завршница во германското пристаниште […]