Вести Македонија Ударни вести

Димитров и Коѕијас го потпишаа договорот за решавање на името

Сподели:

Министрите за надворешни работи на Македонија и на Грција, Никола Димитров и Никос Коѕијас во селото Нивици, Пасарадес, во Мала Преспа од грчка страна го потпишаа договорот за решавање на прашањето за името меѓу двете земји.

Сподели: