Вести Македонија Ударни вести

Лажна дојава за подметнат експлозив во ТВ “Сител”

Сподели:

Според информациите на МВР, вчера околу 21 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека непознато лице се јавило во телевизија „Сител“ и кажало дека во студиото имало подметнато експлозивна направа. На местото на настанот се упатиле полициски службеници и екипи од Единицата за антитероризам, по што била извршена евакуација на вработените. По извршениот преглед и увид било констатирано дека се работи за лажно пријавување.

Сподели: