Вести Македонија Ударни вести

“Медена земја” пуштена во пиратска верзија на Јутјуб и некои медиуми

Сподели:

 

На социјалните мрежи и во некои онлајн медиуми пуштена е пиратирана верзија на македонскиот документарен филм „Медена земја“

Филмот е нелегално пуштен на видео платформата Јутјуб, што е казниво со закон.

„Медена земја“ ја доби наградата за најдобар документарен филм на интернет медиумот Documentary Weekly со неверојатни 802 567 гласа, и е во трка за два оскари, и тоа за најдобар документарен филм и најдобар интернационален филм.

Сподели: