Музика и Филм Ударни вести

„Медена земја“ во потесен избор во две категории за 92.Оскар

Сподели:

 

Американската филмска академија објави листи за номинации за Оскар 2019, од филмовите што се кандидати за престижната награда.

 

 

Документарниот филм „Медена земја“ во режија на Љубо Стефанов и Тамара Котевска влезе во потесен круг за наградите Оскар во две категории: за документарци и за странски филм, за 92. доделување кое ќе се одржи на 9 февруари во Лос Анџелес.

denesmagazin.mk

 

Сподели: