Вести Македонија Ударни вести

Меѓународна потерница за Војминовски

Сподели:

Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница за Никола Војминовски, осуден на 13 години затвор за обид за убиство на Зијадин Села, на кој му беше определена мерка куќен притвор до правосилност на пресудата, но полицијата при рутинска контрола констатирала дека не се наоѓа во својот дом.

Сподели: