Новата цена на Еуросупер БС – 98

Сподели

 

Од ноќеска на полноќ, моторниот бензин Еуросупер БС – 98 ќе поскапи за два денари за литар. Новата цена ќе изнесува 85,5 денари за литар, одлучи Регулаторната комисија за енергетика.

Цените на останатите горива остануваат непроменети.