Вести Македонија Ударни вести

Обраќање на Талат Џафери во Крушево за Илинден: Ние имаме заедничка татковина и сме одговорни да ја зачуваме (Во живо)

Сподели:

Претседателот на Собранието Талат Џафери учествува на централната прослава за Илинден во Крушево:

ВО ЖИВО ОД КРУШЕВО: Прослава по повод „Илинден“

ВО ЖИВО ОД КРУШЕВО: Прослава по повод „Илинден“

Geplaatst door Makfax op woensdag 2 augustus 2017

makfax.mk

Сподели: