Вести Македонија Ударни вести

Од полноќ промена на цените на горивата

Сподели:

 

Од полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 ден/литар, и ќе изнесува 82,00 ден/лит.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1,50 ден/литар, и ќе изнесува 84,50 ден/литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намалува за 1,00 ден/литар и ќе изнесува 73,00 ден/литар.

Сподели: