Вести Македонија Ударни вести

Одложено рочиштето за “ТИТАНИК”

Сподели:

Одложено е денешното судско рочиште за предметот „Титаник“ на Специјалното јавно обвинителство.

Причина за одложувањето на рочиштето е отсуството на судијата Огнен Ставрев, кој го води предметот.

Следното е закажано за 23.април. „Титаник“ се наоѓа во доказна постапка и се изведуваат материјални докази предложени од СЈО.

Сподели: