Вести Македонија

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во Сити мол

Полициски службеници од Бирото за јавна безбедност при МВР денеска
(29.01.2020) приведоа две лица во врска со лажната дојава за бомба во
трговскиот центар Сити мол во Скопје. Приведени се П.Ц. (19) и А.Д. (19) и по документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Сподели: