Вести Македонија Ударни вести

Русковска: “Нека му ја мисли Собранието“

Обвинителката Вилма Русковска од полицијата нема да бара да ги следи Трајко Вељановски и Љупчо Димовски на кои Собранието не им го одзема имунитетот.

По седницата на којашто требаше да му се одземе имунитетот на поранешниот претседател на Собранието Трајко Вељаноски, но не му се одзема од страна на претседателот на Собранието Талат Џафери, Русковска за ТВ Телма изјави дека доколку се случи Вељаноски и Димовски да избегаат – „Нека му ја мисли Собранието“.

Сподели: