Вести Македонија

Санкционирани се 203 возачи за брзо возење

Сподели:

 

Во текот на вчерашниот ден Министерството за внатрешни работи спроведе засилена акциска контрола на територијата на државата за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 203 возачи.

Од нив девет возила се движеле со брзина над 50 километри на час повеќе од дозволеното.

Притоа 112 возила ја пречекориле брзината во населено место, а 91 надвор од населено место.

Сообраќајните контроли продолжуваат и во наредните денови.

Сподели: