Вести

Северна Кореја повторно лансираше балистички ракети

Сподели:

severna-koreja-rakete

Северна Кореја тестираше две балистички ракети од источното крајбрежје, пренесуваат светските медиуми.

Како што соопшти војската на Јужна Кореја, се верува дека станува збор за ракети со среден дострел.

Лансирањето на ракетите го забележала и американската војска, која соопшти дека нејзините сателити детектирале истрелување ракети, кои паднале во водите на Јапонското Море.

http://meta.mk/severna-koreja-povtorno-lansirashe-balistichki-raketi/

Сподели: