Вести Македонија

Новогодишна радост на детската клиника – Дедо Мраз го донесоа пожарникарите, Филипче подели пакетчиња

  Во пресрет на предновогодишните празници утрово, Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје заедно со Министерот за здравство д-р Венко Филипче, на еден поинаков начин ги израдуваа децата хоспитализирани  на Универзитетската клиника за детски болести.   Точно во 9 часот, противпожарното возило ги вклучи сирените и го најави доаѓањето на Дедо Мраз, кој годинава […]